Wednesday, September 27, 2023
HomeAktualitetSulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS, Ministria e Brendshme: Dy sportele në Rinas...

Sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS, Ministria e Brendshme: Dy sportele në Rinas janë rikthyer në punë

-

 

Sistemi TIMS ka qenë shënjestër e një sulmi kibernetik. Sulmi në Rinas ka ndodhur në mesnatë, ndërsa dyshohej se të dhënat e sistemit TIMS të jenë marrë.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Ministria e Brendshme e cila ka njoftuar se aktualisht dy sportele në pikën e kalimit Kufitar Rinas janë rikthyer në punë me sistemin TIMS.

Gjithashtu shumë shpejt do të ketë rikthim të plotë të këtij sistemi në Rinas dhe në të gjitha pikat e tjera kufitare.

Njoftim i Ministrisë së Brendshme:

 

 

Në vijim të punës së pandërprerë nga ekspertët tanë dhe ata të vendeve aleate, aktualisht dy sportele në Pikën e Kalimit Kufitar Rinas janë rikthyer në punë me sistemin TIMS. Shumë shpejt do të kemi rikthim të plotë të këtij sistemi në Rinas dhe në të gjitha pikat e tjera kufitare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts