Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëSulmi kibernetik i Iranit/ Rikthehet sistemi TIMS në pikën kufitare të Muriqanit,...

Sulmi kibernetik i Iranit/ Rikthehet sistemi TIMS në pikën kufitare të Muriqanit, jashtë shërbimit Hani i Hotit

-

Rikthehet sistemi TIMS në pikën doganore të Muriqanit në Shkodër që lidh Shqipërinë me Malin e Zi.

Ndërkohë në pikën doganore të Hanit të Hotit në vijon ende qe të jetë jashtë funksionit dhe hyrjet e daljet shënohen në regjistër ashtu si një ditë më parë.

Mësohet se tekniket janë duke punuar edhe në doganën e Hanit të Hotit për rikthimin e sistemit TIMS. Kujtojmë se më 9 shtator sistemi TIMS u godit nga një sulm kibernetik, që pas të cilit thuhet se është Irani.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts