Tuesday, September 26, 2023
HomePolitikëMeta, thirrje qytetarëve për protestë tek inceneratori i Tiranës/ Koka e kësaj...

Meta, thirrje qytetarëve për protestë tek inceneratori i Tiranës/ Koka e kësaj afere, kryeministri Edi Rama!

-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve sot të bashkohen në protestën që do të mbahet përpara inceneratorit të Tiranës, sidomos, siç theksoi ai, “ qytetarët e kryeqytetit, që janë të parët që vidhen përmes kësaj afere mafioze që çdo ditë gjeneron miliona euro për persona në kërkim në mbrojtjen e kokës së kësaj afere që është kryeministri aktual Edi Rama.”

“Edhe pak orë na ndajnë nga protesta në vendngjarje dhe në vend krim, tek inceneratori i Tiranës në orën 18:00, – tha Meta. – Me këtë rast dua t’i falënderoj të gjithë qytetarët që kanë shprehur sensibilizimin e tyre lidhur me këtë çështje, sidomos qytetarët e kryeqytetit, që janë të parët që vidhen përmes kësaj afere mafioze që çdo ditë gjeneron miliona euro për persona në kërkim në mbrojtjen e kokës së kësaj afere që është kryeministri aktual Edi Rama.

Ndaj edhe njëherë dëshiroj t’i ftoj të gjithë qytetarët të jenë sot të pranishëm në këtë skenë krimi, që ndodh përmes vjedhjes së taksave të tyre dhe përmes mashtrimeve të qeverisë dhe përmes funksionimit të drejtësisë me regji, për t’i thënë “mjaft”, kësaj historie që e ka katandisur vendin tonë të jetë ndër të parët në botë për korrupsionin ryshfetin, kapjen e shtetit. “

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts