Saturday, March 2, 2024
HomePolitikë“Nëse gjejnë diçka, mund të më çonin në Prokurori”/ Meta publikon email-in...

“Nëse gjejnë diçka, mund të më çonin në Prokurori”/ Meta publikon email-in anonim, i përgjigjet Autoritetit të Dosjeve: Falsifikim i pastër

-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka publikuar email-in anonim dhe iu përgjigj edhe njëherë qeverisë e cila e akuzon si ish-sigurims.

Ilir Meta tha se materiali që posedon është autentik ndërsa shtoi se ‘Autoriteti i Dosjeve’ ka falsifikuar dosjet për të.Ish-Presidenti i vendit deklaroi se Autoritetin e Dosjeve e ka çuar në Prokurori për falsifikim ndërsa theksoi se ky institucion u përdor nga Edi Rama.

“Kanë shtuar pas I.M., Ilir Metaj. Nëse thotë Rama një fjalë, nuk më shqetëson mua, por një institucion. I kam çuar në prokurori për falsifikim. S’kam qenë bashkëpunëtor i Sigurimit. Nëse gjejnë diçka, mund të më çonin në Prokurori. Ku është katandisur një institucion dhe i përdor Edi Rama.”-tha Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts