Friday, March 1, 2024
HomePolitikëVarhelyi: Integrimi europian i Ballkanit Perëndimor, prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik

Varhelyi: Integrimi europian i Ballkanit Perëndimor, prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik

-

 

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, me anë të një postimi në Twitter, u shpreh se integrimi në BE i Ballkanit Perëndimor duhet të bëhet prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik.

Ai shtoi se në rajon do të investohen 30 miliardë euro për të përshpejtuar procesin,

Postimi:

Në këto kohë të trazuara, integrimi në BE i Ballkanit Perëndimor duhet të bëhet prioriteti më i rëndësishëm gjeostrategjik. Mbështetja jonë është ndërtuar mbi 30 miliardë për të përshpejtuar procesin dhe për të ofruar një të ardhme tërheqëse për rininë në rajon.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts