Saturday, December 2, 2023
HomePolitikëXhaçka flet në OKB: Lufta në Ukrainë na kujton ditët e errëta...

Xhaçka flet në OKB: Lufta në Ukrainë na kujton ditët e errëta të fashizmit dhe stalinizmit

-

 

Ministrja e Europës dhe e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka folur në takimin e Këshillit të Sigurimit në OKB, në kuadër të paqes dhe stabilitetit në Ukrainë. Në fjalën e saj, ministrja theksoi se veprimet ruse janë një shkelje flagrante e Kartës së Kombeve të Bashkuara.

”Rusia ka zgjedhur ta injorojë hapur vazhdimisht vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë: Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, na kujton ditët e errëta të fashizmit dhe stalinizmit.

Mirëpresim vendimin e Presidencës franceze të KS, për ta mbajtur fokusin në çështjen e llogaridhënies. Veprimet e Rusisë janë një shkelje flagrante e Kartës së Kombeve të Bashkuara”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts