Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëRama takon zyrtaren e lartë të SHBA, Victoria Nuland: Folëm për agresionin...

Rama takon zyrtaren e lartë të SHBA, Victoria Nuland: Folëm për agresionin iranian e krizën energjetike

-

 

Kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës në Nju Jork ka takuar nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, Victoria Nuland. Në një postim në Facebook, Rama thotë se diskutuan për një sërë çështjesh që lidhen me Shqipërinë si agresioni iranian dhe plani i fuqizimit të mbrojtjes kibernetike.

Postimi i Ramës në Facebook: 

Me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, Victoria Nuland, për agresionin iranian dhe planin e përbashkët të fuqizimit të mbrojtjes kibernetike; portin e ri tregtar të Durrësit dhe bazën e re ushtarake detare; krizën energjitike dhe solidaritetin mes vendeve të aleancës pro Ukrainës për përballimin e saj; rolin e Shqipërisë në rajon, Ballkanin e Hapur si platformë paqeje dhe nevojën për përparim thelbësor në dialogun Kosovë-Serbi

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts