Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëGjykata e Tiranës pranon ndryshimet/ Nga sot LSI do të njihet zyrtarisht...

Gjykata e Tiranës pranon ndryshimet/ Nga sot LSI do të njihet zyrtarisht si Partia e Lirisë

-

Gjykata e Tiranës ka pranuar aktet e konventës së LSI-së.

Gjykata e Tiranës ka regjistruar ndryshimet në strukturat drejtuese, duke njohur si kryetar ish-presidentit Ilir Meta dhe zëvendëskryetar Agim Neshon.

Me ndryshimet statutore dhe pranimin në gjykatë nga sot LSI është zyrtarisht Partisë së Lirisë, ndryshime të cilat i janë përcjell edhe KQZ si subjekt i interesuar.

Ndërkohë në Apelin e kryeqytetit ende nuk ka asnjë datë për kërkesën e PD zyrtare të Alibeaj për procesin e regjistrimit të PD (Rithemelimi) nga gjyqtari Agron Zhukri.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts