Thursday, February 29, 2024
HomePolitikëTetori roze/ Ambasadorja Kim thirrje grave: Kujdesuni për shëndetin tuaj, bëni kontrolle...

Tetori roze/ Ambasadorja Kim thirrje grave: Kujdesuni për shëndetin tuaj, bëni kontrolle e mamografi

-

 

Ambasadorja Yuri Kim i është bashkuar sot një aktiviteti të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë në kuadër të tetorit rozë.

Në një njoftim të ambasadës amerikane në Tiranë, në rrjetet sociale, bëhet me dije se ambasadorja Kim i ka bërë thirrje të gjitha grave të kujdesen për shëndetin e tyre me kontrolle e mamografi të rregullta.

Postimi i ambasadës:

Ambasadorja Yuri Kim u bashkua me të mbijetuara të kancerit të gjirit, doktorë dhe zyrtarë publikë këtë paradite, në një aktivitet të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë në kuadër të Muajit për Ndërgjegjësimin mbi Kancerin e Gjirit. “Qoftë duke vuajtur nga kanceri i gjirit vetë, një person i dashur për ju mund të ketë kaluar kancerin e gjirit, si e mbijetuar, si përkujdesëse, si mbështetëse, secila nga ne është prekur nga kanceri i gjirit”, tha Ambasadorja Kim. Ajo i bëri thirrje të gjithave grave që të kujdesen për shëndetin e tyre me kontrolle dhe mamografi të rregullta, të cilat mund ta pikasin sëmundjen herët dhe ta parandalojnë që të bëhet vdekjeprurëse.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts