Saturday, February 24, 2024
HomeKronikaTentoi të trafikonte emigrantë, arrestohet 57-vjeçari në Lezhë

Tentoi të trafikonte emigrantë, arrestohet 57-vjeçari në Lezhë

-

 

Është arrestuar në Lezhë një 57 vjeçar pasi me automjetin e tij tentoi të transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit.

Njoftimi i policisë:

Lezhë / Goditet një rast tjetër i transportimit të emigrantëve, kundrejt fitimit, për kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror.

Vihet në pranga një 57-vjeçar për kryerjen e kësaj veprimtarie të kundërligjshme.

Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarive të kundërligjshme në fushën e dhënies ndihmë kundrejt fitimit, shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, në bazë edhe të informacioneve të marra në rrugë operative, shërbimet e DVP Lezhë dhe shërbimet e Policisë Rrugore kanë goditur një rast tjetër të kësaj veprimtarie.

Si rezultat, në aksin rrugor “Lezhë – Shkodër”, në fshatin Piraj, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin S. K. Në këtë automjet janë gjetur emigrantë nga vendet e treta, të cilët, 57-vjeçari po i transportonte në drejtim të Shkodrës, kundrejt pagesës, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Në vijim të veprimeve, është arrestuar në flagrancë shtetasi S. K., 57 vjeç, banues në Delvinë, për veprën penale “Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts