Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëRama zbardh takimin 2-ditor me kryebashkiakët: T’u rrimë sa më pranë njerëzve

Rama zbardh takimin 2-ditor me kryebashkiakët: T’u rrimë sa më pranë njerëzve

-

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar një takim dy ditorë me krybashkiakët e vendit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Rama ka zbardhur temat që janë diskutuar në këtë takim.

Sipas Ramës, takimi ka pasur në fokus diskutimet qeveri – bashki për problemet dhe sfidat e përbashkëta që vinë si pasojë e luftës në Ukrainë.

“Në një kohë të rënduar nga inflacioni i luftës, ku kemi detyrën t’u rrimë sa më pranë njerëzve, të lehtësojmë sa më shumë barrën e familjeve shqiptare dhe të punojmë sa më fort, për ta nxjerrë Shqipërinë edhe më të fortë nga kjo stuhi e tretë rresht, pas tërmetit e pandemisë” – shkroi Rama në rrjetet sociale.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts