Friday, May 24, 2024
HomePolitikëDorëzohet rezoluta që dënon sulmet kibernetike kundër Shqipërisë

Dorëzohet rezoluta që dënon sulmet kibernetike kundër Shqipërisë

-

Është dorëzuar rezoluta që dënon sulmet kibernetike kundër Shqipërisë.

Ministrja për Europën dhe punët e jashtme Olta Xhaçka ajo ka shprehur mirënjohjen për Kongresmenët Ritchie Torres Robert Aderholt, Jim Himes, Lisa Mc.Clain për dorëzimin e rezolutës që dënon sulmet kibernetike kundër Shqipërisë.

Sakaq sakaq ajo thotë se Irani duhet të japë llogari për sulmin e kryer ndaj Shqipërisë.  “Mirënjohje për Kongresmenët Ritchie Torres Robert Aderholt, Jim Himes, Lisa Mc.Clain për dorëzimin e rezolutës që dënon sulmet kibernetike kundër Shqipërisë. Është thelbësore që Irani të japë llogari për veprimet e tij. Mirëpresim mbështetjen e Kongresit të SHBA-ve dhe përgëzojmë punën e Grupit që mbulon Shqipërinë”, shkruan Xhaçka në Facebook.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts