Thursday, February 29, 2024
HomePolitikë''Një kandidat i përbashkët''/ Berisha takim me partitë jo parlamentare në selinë...

”Një kandidat i përbashkët”/ Berisha takim me partitë jo parlamentare në selinë e PD-së

-

 

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, do të takohet pasditen e sotme me partitë joparlamentare për të gjetur një dakordësi me to drejt konsolidimit të një aleance sa më të gjerë për garën e zgjedhjeve vendore.

Takimi me dyer të mbyllura do të mbahet në selinë blu në orën 17:00.

Më herët Berisha ka zhvilluar takime me krerët e partive parlamentare.

Ndërkohë sot grupi parlamentar i Partisë Demokratike nën udhëhqjen e Aliebajt ka lëshuar sot një sinjal bashkëpunimi duke mandatuar Gazment Bardhin  për të kontaktuar dhe për të hulumtuar çdo mundësi bashkëpunimi me grupin e Berishës në mënyrë që në zgjedhjet lokale të garojnë me një kandidat të vetëm të PD dhe opozitës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts