Saturday, March 2, 2024
HomeKronikaZbulohet një tjetër shtëpi bari në Shkodër, 15 persona në polici

Zbulohet një tjetër shtëpi bari në Shkodër, 15 persona në polici

-

Një operacion i nisur prej kohësh nga sektori i narkotikëve është finalizuar duke përfunduar 15 persona në drejtorinë e policisë së Shkodrës.

Sipas të dhenave policia ka zbuluar një banesë në zonën e Bardhajve të Shkodrës në të cilën kultovohej lëndë narkotike nëpërmjet llampave elektrike.

E gjithe lëndë narkotike ishtë në procesin e mbjedhjes dhe disa prej tyre ishin në tharje.

Sipas informacione banesa ku kultovohej lënda narkotike u zbulua nga shpenzimi i energjise elektrike të cilët trafikantet e vidhnin.

Nga të dhënat e deritanishme janë sekuestruar rreth 100 kg lëndë narkotike kanabis sativa

Sipas burimëve banesa ishte përshtatur më të gjithë kushtet dhe mjetet e duhura për kultivimin e kanabisit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts