Saturday, July 20, 2024
HomePolitikëRaporti i KiE, Xhaçka: Njeh punën e madhe që është bërë dhe...

Raporti i KiE, Xhaçka: Njeh punën e madhe që është bërë dhe konfirmon progresin e Shqipërisë

-

 

Progres raporti i Këshillit të Europës për Shqipërinë, për ministren e Europës dhe Punëve të Jashtme, njeh punën e madhe që është bërë dhe konfirmon progresin e Shqipërisë në rrugën drejt BE-së.

”Shqipëria ka vazhduar të përmbushë të gjitha kushtet e përcaktuara në Konkluzionet e Këshillit të Marsit 2020.

Raporti vlerëson se qeveria nuk e humbi fokusin në agjendën e BE-së, pavarësisht sfidave të ndryshme. Shqipëria ka arritur progres të dukshëm në miratimin e acquis të BE-së në vitet e fundit”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts