Saturday, February 24, 2024
HomePolitikëProkuroria s’po bën detyrën, Autoriteti nuk jep dokumentacionin dhe Kuvendi e fsheh!

Prokuroria s’po bën detyrën, Autoriteti nuk jep dokumentacionin dhe Kuvendi e fsheh!

-

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili dhe avokati Genc Gjokutaj kanë zhvilluar një konferencë për mediat lidhur me padinë e Autoritetit të Dosjeve.

“Dje kemi marrë një përgjigje që është jo vetëm refuzim, por edhe cinike, nga Autoritetit. Kuvendi po ashtu na ka dërguar një përgjigje, ku na dërgon një shkresë të 2017,që Genta Sula në pozicionin e drejtoreshës ja çon Kuvendit dhe i thotë që zoti Ilir Metaj nuk ka pengesë për tu zgjedhur në Institucion në Presidencë. Prokuroria nuk bën detyrën , Autoriteti nuk jep dokumentacionin dhe Kuvendi e fsheh. Tani me çfarë mënyrë të rregullt po veprojnë këta!?, tha më tej avokati Gjokutaj.

Nga ana e tij, Vasili tha se avokatit nuk i është dhënë as informacioni që u është dhënë mediave.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts