Thursday, November 30, 2023
HomePolitikëIsh-deputetja e PS-së dhe pedagogia i bashkohet protestës, fotografohet mes kolegëve

Ish-deputetja e PS-së dhe pedagogia i bashkohet protestës, fotografohet mes kolegëve

-

Ish-deputetja e Partisë Socialiste dhe pedagogia Mimoza Hafizi i është bashkuar protestës së sotme të pedagogëve që ka nisur te Korpusi Universitar në javën e dytë të bojkotit të vitit të ri akademik.

Hafizi e cila është edhe pedagoge në departamentin e Fizikës është fotografuar në krah të kolegëve të saj në protestë tek Korpusi.

Pedagogët kërkojnë rritje page, ndërsa qeveria është deklaruar për një rritje deri në 15%. Kjo është e papranueshme për stafin akademik që thekson se rritja duhet të jetë minimalisht sa në Kosovë apo vendet e tjera të rajonit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts