Friday, May 24, 2024
HomePolitikëProtestë kombëtare, në orën 11:00 pedagogë e studentë mblidhen përballë “Politeknikut”

Protestë kombëtare, në orën 11:00 pedagogë e studentë mblidhen përballë “Politeknikut”

-

Ditën e sotme është paralajmëruar mbajtja e protestës së radhës së pedagogëve, e cila do të jetë gjithëpërfshirëse dhe kombëtare.

Është njoftuar se tubimi do të organizohet përballë Universitetit Politeknik.

Pedagogët në vijimësi kanë kërkuar rritje të pagave dhe përafrimin e tyre me kolegët në Kosovës e rajon.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts