Wednesday, May 29, 2024
HomePolitikëMeta: Përgjegjës për krizën, vjedhjet e Ramës e bandës së tij

Meta: Përgjegjës për krizën, vjedhjet e Ramës e bandës së tij

-

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përgjegjësin e krizës energjitike në të cilën ndodhet vendi.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta u shpreh se kreu i qeverisë është një i korruptuar deri në palcë dhe se janë pikërisht vjedhjet e tij që kanë krijuar këtë situatë me energjinë elektrike.

Postimi i plotë:

Ndërsa Kryeministri dështak dhe i korruptuar deri në palcë kërkon të fajësojë prodhuesit vendas të energjisë si spekulatorë dhe përfitues në këtë kohë krize e kundërta është e vërtetë.

Falë investimeve të tyre plot sakrifica janë kursyer qindra milionë euro të taksapaguesve shqiptarë.

 

Ndaj përgjegjësia për krizën ku jemi ka vetëm një emër atë të Edi Rames që në 10 vjet si Kryeministër është kujdesur vetëm për të vjedhur duke dështuar rëndë në mosrealizimin e asnjë objektivi të strategjisë për energjinë dhe tani kërcënon t’u vendosë tatime të jashtëzakonshme prodhuesve vendas të energjisë gjoja për fitimet marramendëse që po nxjerrin.

 

Janë vjedhjet marramendëse të Edi Ramës dhe bandës së tij në energjetikë përgjegjëse për këtë krizë.

Shtatë herë më shtrenjtë e blejnë energjinë nga jashtë këta hajdutë se sa Furnizuesi i Tregut të Lirë ua ble prodhuesve vendas të energjisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts