Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëPresidentja e KE-së mbërrin sot në Tiranë, zbardhet agjenda e Ursula von...

Presidentja e KE-së mbërrin sot në Tiranë, zbardhet agjenda e Ursula von der Leyen

-

Presidente e Komisionit Europian në Tiranë, Ursula von der Leyen do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Tiranë.

Mësohet se ceremonia e mikpritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” do të zhvillohet në orën 14:30. Gjithashtu bëhet me dije se presidentja  e KE-së do të takohet me Presidentin Bajram Begaj.

Agjenda:

14.30 – Ceremonia e mikpritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

 

 

15.45 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Kryeministri

16.30 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Edi Rama dhe Ursula von der Leyen, Presidente e Komisionit Europian në sallën COD, Kryeministri

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts