Saturday, March 2, 2024
HomeAktualitetProtesta e pedagogëve përshkallëzohet, Kovaçi paralajmëron grevë urie: Është varianti jonë i...

Protesta e pedagogëve përshkallëzohet, Kovaçi paralajmëron grevë urie: Është varianti jonë i fundit nëse nuk plotësohen kërkesat

-

Vijon bojkoti i pedagogëve, ndërsa kërkojnë që të plotësohen kërkesat e tyre të adresuara në Ministrinë e Arsimit dhe qeverisë.

Sandër Kovaçi, kreu i sindikatës së pedagogëve,  ka paralajmëruar se nëse nuk do të plotësohen kërkesat, do të kalojnë në grevë urie.

Duke qenë në këto kushte kur nuk ka pasur reagim deri tani, erdhëm në fazën e një bojkoti të deritanishëm, dhe tani i kemi dërguar kërkesë qeverisë, dhe të krijojë urën e komunikimit.

Nuk duam të përdorim variantin e fundit, atë të grevës, por mund të përdoret për të ushtruar presionin e duhur mbi autoritetet për të reaguar në mënyrë konstruktive dhe ta kuptojnë rëndësinë e këtij bojkoti.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts