Sunday, February 25, 2024
HomeKronikaPolicia bën bilancin 1 javor: 154 të arrestuar në një javë, armë,...

Policia bën bilancin 1 javor: 154 të arrestuar në një javë, armë, drogë dhe pasuri të sekuestruara

-

 

154 persona janë arrestuar nga policia në të gjithë vendin vetëm ne një javë. Sipas uniformave blu këto persona të prangosur ka ardhur nga operacionet e zhvilluara në 12 drejtori vendore. Vetëm në Korçë u arrestuan 23 persona si vijim i operacionit antidroge.

Policia e shtetit ka bërë bilancin e punës 1 javore ku bën të ditur se në pranga kanë përfunduar 154 persona për vepra të ndryshme penale.

Në bazë të hetimeve që po ndiqen nga strukturat e hetimit janë lokalizuar dhe kapur 27 persona në kërkim, nga të cilët 26 në kërkim kombëtar dhe 1 në kërkim ndërkombëtar.

Për sa i përket luftës ndaj drogërave policisë rendit operacionin e finalizuar një ditë më parë në Korçë ku 54 shtetas të arrestuar, 16 shtetas të shpallur në kërkim dhe 127 shtetas nën hetim, si rezultat i 2 fazave të megaoperacionit antidrogë “Knock Down”.

Kokainë, heroinë, kanabis, armë zjarri dhe sende të tjera të kundërligjshme, të sekuestruara gjatë ndjekjes së hetimit.

Nga ana tjetër, gjatë 2 fazave të operacionit “Fasada”, në Elbasan, janë konfiskuar pasuri me vlerë 3 000 000 euro, që burojnë nga veprimtari kriminale, si dhe është vendosur sekuestro preventive për pasuri të tjera, me vlerë 400 000 euro.

Për sa i përket drejtorisë së Tiranës në një 1 jave janë zhvilluar 8 operacione për evidentimin dhe goditjen e organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Si rezultat i operacioneve, janë vënë 9 shtetas në pranga dhe janë sekuestruar 9 aparate celulare

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts