Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëXhaçka takohet me Çavusoglu: Turqia aleat strategjik, do të forcojmë lidhjet ekonomike

Xhaçka takohet me Çavusoglu: Turqia aleat strategjik, do të forcojmë lidhjet ekonomike

-

 

Ministrja shqiptare e Jashtme, Ola Xhaçka është takuar me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu gjatë vizitës time zyrtare në Turqi.

Ministrja shkruan se partneriteti strategjik dhe festimi i 100-vjetorit të marrëdhënieve tona diplomatike vitin e ardhshëm ishin pjesë e bisedës vëllazërore.

Xhaçka: E kënaqur që takova kolegun dhe mikun tim Mevlut Cavusoglu gjatë vizitës time zyrtare në Turqi. Partneriteti strategjik dhe festimi i 100-vjetorit të marrëdhënieve tona diplomatike vitin e ardhshëm ishin pjesë e bisedës sonë vëllazërore. Ne jemi bashkëpunëtorë të ngushtë me Turqinë si aleat dhe partner strategjik në të gjitha fushat dhe kemi diskutuar rrugët për forcimin e lidhjeve tona ekonomike. Ne vlerësojmë rolin e tyre në rajon. Në momentin aktual të turbullt, bashkëpunimi rajonal është çelësi për rezistencën tonë ndaj kërcënimeve të sigurisë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts