Saturday, February 24, 2024
HomeArsimProtesta e pedagogëve/ Paralajmërojnë grevë urie bashkë me familjarët: Duam garanci për...

Protesta e pedagogëve/ Paralajmërojnë grevë urie bashkë me familjarët: Duam garanci për jetën…

-

 

Në orën 16:00 ka përfunduar afati i vënë nga pedagogët për plotësimin e kërkesave të tyre nga qeveria.

Pedagogët janë mbledhur në Korpusin Universitar të Politeknikut, ndërsa kreu i sindikatës Sandër Kovaçi ka deklaruar se 30 pedagogë do futen në grevë urie në momentin që do marrin një garanci për jetën e tyre nga Presidenti  i Republikës dhe institucionet ndërkombëtare.

Ai shtoi se pedagogët do futen në grevë urie së bashku me familjarët e tyre.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts