Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëRama: Veliaj do ta shkrijë çfarëdolloj pjelle që të nxjerrin Primaret e...

Rama: Veliaj do ta shkrijë çfarëdolloj pjelle që të nxjerrin Primaret e PD-së

-

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se Erion Veliaj do të jetë kandidati i socialistëve për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit 2023.

Rama tha se Veliaj do të fitojë ndaj çfarëdolloj kandidati që do të dalë nga primaret e Partisë Demokratike.

Unë nuk e di a do të jetë apo jo Erioni kandidat, por di të them që do të jetë Kryebashkiak! Dhe Erioni do ta shkrijë çfarëdolloj pjelle që do të dalë nga primaret e atyre”, – tha Rama.

Partia Demokratike do të zhvillojë fillimisht primaret për të nxjerrë emrin e kandidatit zyrtar. Ndërkohë në garë janë Belind Këlliçi, Gert Bogdani dhe Ilir Alimehmeti.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts