Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëAmbasadorja e SHBA në OKB takim me Ramën: E falënderova për partneritetin...

Ambasadorja e SHBA në OKB takim me Ramën: E falënderova për partneritetin dhe qëndrueshmërinë përballë kërcënimeve të agresionit rus

-

 

Ambasadorja e SHBA-së në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama .

“Kënaqësi të takohem me Kryeministrin Edi Rama. Teksa shënojmë 100-vjetorin e marrëdhënieve mes SHBA-së dhe Shqipërisë, e falënderova për partneritetin e qëndrueshëm të vendit të tij, veçanërisht përballë kërcënimeve të agresionit rus dhe sulmeve kibernetike të Iranit” shkruan ambasadorja.

5

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts