Sunday, January 29, 2023
HomePolitikë“Vazhdon të thellohet skandali për portin e Durrësit”, Meta thirrje Ramës: Jepini...

“Vazhdon të thellohet skandali për portin e Durrësit”, Meta thirrje Ramës: Jepini përgjigje këtyre pyetjeve

-

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se skandali me aferën e portit të Durrësit po thellohet.

“Vazhdon të thellohet skandali i portit të Durrësit. Dalin në pah dhe lidhjet e kryeministrit për të bllokuar transparencën. Zoti Vasili ka bërë disa pyetje muaj më parë.

Ende sot pas gati 3-4 muajsh nuk ka asnjë përgjigje dhe asnjë llogaridhënie me këto pyetje. A i është dhënë statusi kompanisë? Cila është kompania? Në memorandumin e përmendur nuk është EMAR Group. Cilat janë masat garantuese që porti i Durrësit mos të sekuestrohet nga bankat vendase.”, tha Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts