Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëMediat serbe: Dy persona pranojnë se kanë biseduar dhe planifikuar vrasjen e...

Mediat serbe: Dy persona pranojnë se kanë biseduar dhe planifikuar vrasjen e presidentit serb

-

Mediat serbe kanë rikthyer në vëmendje atentatin e planifikuar ndaj presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

Sipas mediave në vend, Srdan Laliq i cili po dëshmon në gjyqin e klanit kriminal Belivuk dhe Miljkoviç, ka pranuar se kanë biseduar dhe planifikuan vrasjen e Vucic.

“Në janar të vitit 2021 Marko dhe Veljko shkuan në Zvicër me rastin e lindjes së fëmijës së tij. Pasi morën informacion nga një pjesë e shërbimeve malazeze nën kontrollin e Kavçanës se vrasja e tyre po planifikohej, ata u paraqitën në aeroport si karrem i gjallë, për të arrestuar disa shallarë”, tha ai duke shtuar: “Më pas, kanë biseduar se si  kanë lëvizur me autokolona të armatosura, se si një pjesë e shërbimit ka qenë pas tyre, si duhet të vendosej  edhe këtu në Serbi.”, ka thënë ai, shkruajnë mediat serbe.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts