Thursday, February 29, 2024
HomePolitikëKuvendi miraton buxhetin 2023 pas 23 orë debatesh

Kuvendi miraton buxhetin 2023 pas 23 orë debatesh

-

 

Kryeministri Edi Rama vijon të fajësojë opozitën se nuk njeh realitetin.

Në një reagim pas miratimit të buxhetit 2023, të cilin opozita e kundërshtoi me forcë se nuk adreson problemet që ka vendi, Rama shkruan se “pas 28 orësh seancë diskutimesh për Buxhetin 2023 as PD, as PF dhe as PL(Partia e Lekut) nuk pranuan që ka luftë, nuk folën për asnjë lidhje mes luftës së Putinit, krizës së çmimit të energjisë dhe inflacionit të luftës, nuk thanë asnjë llaf për 1/2milionë USD të marra nga rusët!”

Kuvendi miratoi sot në parim me 76 vota pro dhe 41 kundër projektligjin “Për buxhetin 2023”.

Kuvendi miratoi gjithashtume 76 vota pro dhe 40 kundër projektligjin “Për një ndryshim në ligjin nr. 61/2012, “Për akcizat në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts