Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëPresidenti i Azerbajxhanit të martën në Tiranë, viziton për herë të parë...

Presidenti i Azerbajxhanit të martën në Tiranë, viziton për herë të parë Shqipërinë me ftesë të Presidentit Begaj

-

 

Me ftesë të Presidentit Begaj, të martën që vjen Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev do të vizitojë për herë të parë Shqipërinë.

Vizita e tij e parë vjen pas disa vizitave të autoriteteve më të larta shqiptare në Azerbajxhan përgjatë viteve të fundi si ajo e ish presidentit Ilir Meta.

Presidenti azer Aliyev vjen në vizitën e parë zyrtare në vendin tonë, vizitë që konsiderohet historike.

Azerbajxhani është burimi dhe bashkëinvestitori nëpërmjet rrjetit TAP me gaz të Evropës nga Italia e Jugut. Ky gazsjellës është dhe investimi më i madh i huaj i bërë këto 30 vitet e fundit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts