Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëShpërthimi në Stamboll, ministrja Xhaçka: Shokuese, qëndrojmë pranë Turqisë dhe popullit të...

Shpërthimi në Stamboll, ministrja Xhaçka: Shokuese, qëndrojmë pranë Turqisë dhe popullit të saj

-

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar pas shpërthimit të ndodhur në Stamboll ku humbën jetën gjashtë persona.

Xhaçka shprehet se lajmi është shokues dhe se lutjet shkojnë për familjet e atyre që humbën jetën, ndërsa uron shërim sa më të shpejtë për të plagosurit.

Statusi:

Shokues shpërthimi në sheshin Taksim në Stamboll, Turqi.

 

Lutjet  tona shkojnë për familjet e atyre që humben jetën dhe shërim sa më të shpejtë të plagosurve.

 

Ne qëndrojmë pranë Turqisë dhe popullit të saj në këtë ditë të dhimbshme.

Ndërkohë, përmes Konsullatës së Përgjithshme të RSH në Stamboll bëhet e ditur se deri nuk ka raportime për shqiptarë të lënduar, ndërsa është në komunikim të vazhdueshëm me autoritetet turke.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts