Saturday, April 20, 2024
HomePolitikë“Largimi i Ramës garanton të drejtat e gazetarëve”, Meta: Përkeqësimi i lirisë...

“Largimi i Ramës garanton të drejtat e gazetarëve”, Meta: Përkeqësimi i lirisë së medias për shkak të kapjes së shtetit!

-

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një status në Facebook shprehet se përkeqësimi i lirisë së medias ka ndodhur për shkak të kapjes së shtetit dhe korrupsionit që po ndodh.

“Përkeqësimi i lirisë të medias është rezultat i kapjes të shtetit dhe korrupsionit skizofrenik që po ndodh. Vetëm largimi i “Rilindjes” dhe këtij Kryeministri përmirëson lirinë e medias dhe garanton të drejtat e gazetarëve”, shkruan Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts