Saturday, December 3, 2022
HomePolitikëMeta: Amendamentet për projektbuxhetin për të evituar rëndimin e barrës fiskale

Meta: Amendamentet për projektbuxhetin për të evituar rëndimin e barrës fiskale

-

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron se amendamentet e Partisë së Lirisë për projektbuxhetin 2023 kanë si qëllim evitimin e rëndimit të menjëhershëm të barrës fiskale.

Partia e Lirisë ka propozuar shtyrjen e taksimit për profesionet e lira deri në kalimin e krizës.

“Amendamentet e Partisë së Lirisë për Projektbuxhetin 2023, për të evituar rëndimin e menjëhershëm të barrës fiskale dhe për të evituar dekurajimin e profesionistëve të lirë, në mënyrë që ata të mos largohen nga vendi”, shkruan Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,593FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts