Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetBorë në Qafë Thore, ARRSH apel shoferëve: Lëvizni me kujdes dhe respektoni...

Borë në Qafë Thore, ARRSH apel shoferëve: Lëvizni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën

-

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë thirrje që drejtuesit e automjeteve ë tregohen të kujdesshëm pasi gjatë natës në rajonin verior ka pasur reshje bore si edhe reshje shiu me intensitet mesatar.

Statusi:

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar dhe të lartë në Rajonin Verior shoqëruar me një rënie të temperaturës në vend

Në Qafë Thore ka pasur reshje dëbore, rruga është pastruar

 

 

Qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts