Sunday, April 21, 2024
HomePolitikë110 vite Pavarësi/ Të dielën mblidhen dy Kuvendet, mbajnë fjalën Rama dhe...

110 vite Pavarësi/ Të dielën mblidhen dy Kuvendet, mbajnë fjalën Rama dhe Kurti

-

 

110 vjetori i pavarësisë, do të bëjë bashkë për herë të parë dy Parlamentet, atë të Shqipërisë dhe të Kosovës, që këtë të dielë do të zhvillojnë një seancë të përbashkët.

Ligjvënësit e të dy shteteve do të mblidhen në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë.

Në Kuvend do të përshëndesin me fjalën e tyre dhe kryeministrat Edi Rama dhe Albin Kurti, ministra dhe kryetarët e grupeve parlamentare.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts