Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëMbledhja e dy Kuvendeve, delegacioni i Kosovës pritet nga Lindita Nikolla

Mbledhja e dy Kuvendeve, delegacioni i Kosovës pritet nga Lindita Nikolla

-

Në kuadër të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, sot në Kuvend janë mbledhur deputetët dhe qeveria e dy vendeve, të Kosovës dhe Shqipërisë.

Kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla.

Kjo është seanca e parë plenare e përbashkët mes kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë. Mbledhja e përbashkët u hap nga Lindita Nikolla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts