Thursday, February 9, 2023
HomePolitikëRama nxjerr shifrat: Vit i mbarë për turizmin! Britanikët dhe spanjollët “dynden”...

Rama nxjerr shifrat: Vit i mbarë për turizmin! Britanikët dhe spanjollët “dynden” në Shqipëri

-

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e turistëve që kanë vizituar Shqipërinë në përiudhën janar-tetor 2022, duke vënë në dukje trendin rritës.

Nga Spanja ka pasur 4 herë më shumë vizitorë, ndërsa nga Britania 97.1% më shumë.

Postimi i Ramës:

2022 një vit i mbarë për turizmin, duke vijuar trendin rritës krahasuar me vitin 2021, ndërsa shënoi edhe flukse të reja turistike që iu shtuan mysafirëve që ne si vend mikpresim çdo vit

Rreth 4 herë më shumë vizitorë nga Spanja
97,1% më shumë vizitorë nga Britania
Rreth 3 herë më shumë vizitorë nga Holanda
Më shumë se dyfishim i vizitorëve nga Sllovenia
Dyfishim i vizitorëve që vijnë nga vendet skandinave

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,703FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts