Friday, January 27, 2023
HomePolitikëBerisha shpreh urimin e tij: Gëzuar 32-vjetorin e pluralizmit politik në Shqipëri

Berisha shpreh urimin e tij: Gëzuar 32-vjetorin e pluralizmit politik në Shqipëri

-

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka shprehur urimin e tij për 32-vjetorin e kësaj force politike.

Sipas Berishës përvjetori i themelimit të Partisë Demokratike është njëherazi edhe përvjetori i pluralizmit politik në Shqipëri.

“Gëzuar ditëlindjen e Partisë Demokratike! Gëzuar 32 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike njëherazi dhe pluralizmit politik në Shqipëri”, shkroi Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts