Friday, May 24, 2024
HomePolitikëBerisha: Vuçiçi kërkon destabilizimin e Kosovës. Ndërkombëtarët të ndëshkojnë qëndrimet luftënxitëse!

Berisha: Vuçiçi kërkon destabilizimin e Kosovës. Ndërkombëtarët të ndëshkojnë qëndrimet luftënxitëse!

-

Pas përplasjeve në Veri të Kosovës, kreu i PD Sali Berisha shprehet se presidenti serb kërkon destabilizimin e Kosovës.

Në një reagim në “Facebook”, Berisha thekson se ndërkombëtarët duhet të reagojnë dhe të dënojnë qëndrimet luftënxitëse që sipas tij janë të koordinuara me Kremlinin dhe presidentin serb.

Reagimi:

Serbomadhi Vuçiç vazhdon haptas përpjekjet për destabilizimin e Kosovës.

 

 

Të dashur miq, banda të armatosura kriminale serbe të orkestruara direkt nga Beogradi sulmuan gjatë natës me bresheri njësitë në detyrë të policisë së Kosovës dhe hodhen granata kundër njësive të Euleksit, gazetarëve dhe ekipit të Televizoinit Dukagjini të Prishtinës në Rudar të Zveçanit. Këto banda kanë bllokuar rrugë kryesore në veriun e vendit.

Dënoj me forcën më të madhe këto sulme terroriste dhe destabilizuese të bandave kriminale serbe të dirigjuara direkt nga Beogradi ndaj policisë së Kosovës, misionit të Euleksit mediave si dhe bllokimin banditesk të rrugëve. Mbështes plotësisht autoritet e Kosovës në qëndrimez e tyre për garantimin e integritetit teritorial, sovranitetit, rendit, sigurisë së vendit të tyre. I bëj thirrje komunitetit ndërkombëtar të ndëshkoj qëndrimet luftënxitëse të kordinuara me Kremlinin të presidentit të serbomadhisë Vuçiç dhe bandave të tij kriminale në veriun e Kosovës.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts