Saturday, February 4, 2023
HomePolitikëNikolla reagon për tensionet në Veri: Autoritetet serbe të përmbahen!

Nikolla reagon për tensionet në Veri: Autoritetet serbe të përmbahen!

-

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka reaguar për përplasjet në Veri të Kosovës. Nikolla shprehet se zhvillimet e orëve të fundit janë shqetësuese, duke shtuar se dhuna ndaj policisë së Kosovës dhe EULEX është e dënueshme.

“Zhvillimet në veri të Kosovës janë shqetësuese. Dhuna ndaj policisë së Kosovës dhe EULEX është e dënueshme. Autoritetet e Kosovës po tregojnë  përgjegjësi e maturi. Por këto qëndrime duhet të pasohen nga përmbajtja e autoriteteve serbe, në mënyrë që edhe këto të fundit të shfaqjen përgjegjësinë dhe të kontribuojnë në pengimin e përshkallëzimit të situatës.”, shkruan Nikolla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,695FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts