Monday, February 6, 2023
HomePolitikëBerisha thirrje qytetarëve: Bëhuni bashkë pavarësisht bindjeve politike

Berisha thirrje qytetarëve: Bëhuni bashkë pavarësisht bindjeve politike

-

Kreu i PD Sali Berisha ka zhvilluar një komunikim për mediat nga selia blu. Gjatë fjalës së tij Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se gjatë qeverisjes së tij ka grabitur qytetarët shqiptarë. Berisha gjithashtu i bëri thirrje qytetarëve që të bashkohen, dhe të lënë mënjane ndasitë politike, por t’i thonë jo qeverisë së regjimit.

“Dy ditë para 8 dhjetorit ditës ndërkombëtare  të korrupsionit në studimin e fundit Shqipëria ngjitet në majë të shkallarës së turpit sa i përket vjedhjes dhe kapjes së shteti. Këto janë apel i fuqishëm për qytetarët shqiptarë, pavarësisht nga bindjet politike. Të ngrihet më guxim për të larguar këtë qeveri që vjedh, vjedh dhe vetëm vjedh”, tha më tej kreu i PD Sali Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,699FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts