Thursday, February 9, 2023
HomeAktualitetMoti i keq/ Ja si paraqitet situata në bashkinë Shkodër sipas raportimeve...

Moti i keq/ Ja si paraqitet situata në bashkinë Shkodër sipas raportimeve të fundit…

-

 

Situata ne Bashkine Shkoder nga raportimet e deri tanishme ora 08.00 eshte si me poshte:

1.Kuota Drin 6.95 m (e pa ndryshuar me oren 17.00)7.50 m kuota max
2.Kuota Liqen 8.88 (e rritur me 10 cm me oren 17.00) 8.70 m kuota max
Bashkia Shkoder toke e permbytur 3020 Ha e rritur me 250Ha me oren 17.00 te dites se premte.
Banesa me prezence uji oborre e stalla ne total 155 e pa ndryshuar me oren 17.00, nga te cilat 2 me presence uji brenda ne banese ne fshatin Obot.
Nj.A. Ana Malit ka permbytur ne nje sip prej 1350 Ha
Ne rrugen e Obotit nuk kalohet (niveli 1.5m) kalueshmeria vetem me mjetet e kalueshmerise se larte ushtarake ( 4 te mjete te kalueshmerise se larte , 2 varke e 15 efektiv te FA)
Ujsjellesi Oblika 1 dhe Oblika 2 momentalisht jane jashte funksionit.
Ne fshatin Obot ka rreth 100 banesa me prezence te larte uji ne oborre
Dajç rruga Darragjat-Shirq e pakalueshme ne vendin e quajtur Urrelat arrin ne lartesine 1.6 m, sip toke e perbytur 800 Ha,banese me prezence uji 20.
Te dislokuara 2 mjete, 1 varke dhe 11 efektiv te FA
Berdice 450 Ha, Rrethina e Livade 20 Ha e 5 banesa,Velipoje 400Ha, nuk ka energji elektrike ne te gjithe njesine.
Ka gerryerje te Lumit Kir ne afersi te fshatit Hot i Ri
Ne Bahçallek 1 mjet , 6 efektiv te FA

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,703FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts