Monday, February 6, 2023
HomePolitikëBerisha uron besimtarët: Këtë ditë lind shpresa! Urojmë që Krishtlindjet e tjera...

Berisha uron besimtarët: Këtë ditë lind shpresa! Urojmë që Krishtlindjet e tjera të na gjejnë më mirë

-

Kryetari i PD, Sali Berisha ka uruar besimtarët e krishterë. Në një video mesazh të publikuar në rrjete sociale, Berisha uron një ditë të bekuar për të gjithë.

Statusi:

Të dashur qytetare dhe qytetarë, demokrate dhe demokratë.

Sot këtë ditë të shenjtë, ditë të bekuar, urojmë të gjithë besimtarët e krishterë shqiptarë, në Shqipëri dhe kudo që ndodhen, Gëzuar Krishtlindjet! Gëzuar këtë ditë në të cilën lindi Hyji dhe burri që ndikoi më shumë se kushdo tjetër në historinë e qytetërimit perëndimor. Këtë ditë lind shpresa, lind besimi i pakufijshëm tek e mira, tek e ardhmja. Le të urojmë të gjithë së bashku nga zemra që Krishtlindje të tjera të na gjejnë shumë më mirë, ashtu siç duam vetë dhe ashtu siç do shoqëria e kombi shqiptar. Gëzuar! sb

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,698FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts