Sunday, January 29, 2023
HomePolitikëPresidenti Begaj pritet nga Imzot Arjan Dodaj: Njerëzit duhet të risjellin shpresën

Presidenti Begaj pritet nga Imzot Arjan Dodaj: Njerëzit duhet të risjellin shpresën

-

Me rastin e Krishtlindjes, presidenti Bajram Begaj është pritur nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit, si dhe të gjithë besimtarëve katolikë në Shqipëri. “Thirrja e djeshme, ku Ati i Shenjtë kërkoi nga njerëzit që të bëjnë diçka të mirë për të risjellë shpresën, vjen e fortë dhe domethënëse për të gjithë besimtarët e krishterë dhe jo vetëm”.

Postimi i plotë

Me rastin e festës së Krishtlindjes, vizitova sot Katedralen Katolike në kryeqytet dhe i shpreha urimet më të përzemërta Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit, si dhe të gjithë besimtarëve katolikë në Shqipëri.

Kjo ditë e veçantë zgjon shpresën dhe gëzimin në zemrat tona, na rikthen te vlerat njerëzore e fetare, familja dhe te besimi!

Thirrja e djeshme, ku Ati i Shenjtë kërkoi nga njerëzit që të bëjnë diçka të mirë për të risjellë shpresën, vjen e fortë dhe domethënëse për të gjithë besimtarët e krishterë dhe jo vetëm.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts