Monday, February 6, 2023
HomePolitikëAlarm për bombë! Mbyllet aeroporti i Prishtinës, evakuohen qytetarët dhe personeli

Alarm për bombë! Mbyllet aeroporti i Prishtinës, evakuohen qytetarët dhe personeli

-

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka marrë një kërcënim me bombë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e ANP-së, Valentina Gara, e cila ka bërë me dije se udhëtarët dhe personeli janë evakuuar.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar dhe janë të sigurt. Ekipet e përfshira në planin emergjent janë duke kryer detyrat e tyre”, ka shkruar Gara.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,698FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts