Tuesday, January 31, 2023
HomePolitikëRama s’i kursen ironitë me ministrin serb: Pas 434 vitesh barrikadat morën...

Rama s’i kursen ironitë me ministrin serb: Pas 434 vitesh barrikadat morën kuptimin e mjeteve paqësore të protestës

-

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën në veri të Kosovës dhe heqjen e barrikadave.

Në një postim në Twitter, Rama u tregua ironik me deklaratat e ministrit serb Ivica Daçiç i cili tha dje se barrikadat ishin një mënyrë e protestës paqësore.

Rama deklaroi se pas 434 vjetësh barrikadat morën një kuptim të ri, ndërsa shtoi se shpreson që aleatët ndërkombëtarë të mos kishin të njejtin mendim.

Postimi i plotë:

 

Asgjë e re, shfaqja zgjati ca më shumë, tensioni u ngrit ca më lart, fjalët u këmbyen me ca më shumë zjarr, manovrat ushtarake patën ca më shumë hov, po fundi qe po i njëjti dhe të gjithë u kthyen në shtëpi, sekush me fitoren e vet me vete si gjithmonë!Ah po, diçka e padëgjuar ndodhi! Doli kuptimi i ri i barrikadës, e cila pas 434 vjetësh hyri në listën e mjeteve të protestës paqësore me bekimin e BE dhe të SHBA! Shpresojmë në mirëkuptimin e aleatëve tanë strategjikë për të mos qenë dakord në këtë pikë. Po fare!Pyetja mbeti po ajo që ishte përpara këtyre barrikadave paqësore e deklaratave armiqësore! Dhe deri kur përgjigjet e ndryshme të nisen po njësoj nga e shkuara, pyetja do të mbetet po aty edhe pas shfaqjes së rradhës, kur barrikadat të thyejnë paqësisht monotoninë e hiçzgjidhjes!

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,687FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts