Tuesday, July 16, 2024
HomePolitikëKryeministri: “Pako e madhe” për 1 milion persona. 695 mijë pensionistë do...

Kryeministri: “Pako e madhe” për 1 milion persona. 695 mijë pensionistë do të marrin nga 8 mijë lekë

-

“MIRËMËNGJES dhe me kënaqësinë e faktit se 695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000Lekë (të reja) secili nga Pakoja e Madhe, ku do të kenë pjesën e tyre 1 milionë shqiptarë, që do të përfitojnë sipas kategorive deri në 20000Lekë (të reja), për të zbutur impaktin e inflacionit të luftës deri në fund të këtij dimri të vështirë për mbarë Europën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Edi Rama në Facebook.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts