Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëRama: Shumë shpejt gati 40 qendra shëndetësore nga veriu në jug

Rama: Shumë shpejt gati 40 qendra shëndetësore nga veriu në jug

-

 

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social “facebook” ka bërë me dije se shumë shpejt do të jenë gati 40 qendra shëndetësore në shërbim të komunitetit nga veriu në jug.

Postimi i plotë i Ramës:

Vijojmë pa u ndalur investimet në shëndetësi ku shumë shpejt do të jenë gati edhe 40 Qendra Shëndetësore në shërbim të komunitetit nga veriu në jug.nves

Që prej fillimit të programit kombëtar të rehabilitimit të qendrave të kujdesit parësor, 340 qendra shëndetësore dhe ambulanca janë rindërtuar nga e para me standardet më të mira, në shërbim të 1.2 milionë qytetarëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts