Saturday, January 28, 2023
HomePolitikëPresidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Ja çfarë pritet të...

Presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar. Ja çfarë pritet të diskutohet

-

Mblidhet sot Këshilli i Sigurimit Kombëtar.

Ky fakt është bërë i ditur nga zyra për shtyp në Presidencë. Mësohet se presidenti i Republikës, Bajram Begaj në zbatim të detyrimeve kushtetuese dhe ligjore do të mbledhë Këshillin në orën 14:00.

Në këtë mbledhje synohet që të jepet një panoramë e plotë e gjendjes së Sigurisë Kombëtare në Republikën e Shqipërisë, ku do të diskutohen prioritetet e 2023-shit, gjithëpërfshirja e institucioneve si dhe garantimi i sigurisë së qytetarëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts