Friday, March 31, 2023
HomePolitikëKryeministri “zgjohet” te kantieri për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë

Kryeministri “zgjohet” te kantieri për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë

-

MIRËMËNGJES 😊
dhe nga kantieri për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë, ku aktualisht po ndërtohet nënkalimi dhe ura automobilistike, një projekt që do të shkurtojë distancat dhe do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të, tanimë i përfshirë në rrjetin europian, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm në një postim në Facebook, ku ka ndarë edhe pamjet nga ky kantier.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,756FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts